Ana Sayfa


Y.K. Başkanı Mesajı


Genel Bilgi


Teknik Analiz


Temel Analiz


Haberler


Takas Analiz


Yabancı İşlemleri


Şirket Bilgileri


Kurumsal Yönetim


Finansal Bilgiler


Birleşme Duyuruları
Y.K. Başkanı Mesajı

Mustafa Laçin
Değerli Hissedarlarımız ve İş Ortaklarımız,24 yıllık başarılı yürüyüşümüzü kararlılıkla devam ettiriyoruz. İstikrarlı büyümemizi sürdürmek, Silverline markasını ülkemizin önemli bir değeri ve gurur kaynağı yapmak en büyük hedefimiz.Silverline Endüstri 2017 yılında %45 büyüyerek 233.210.084 TL net satış rakamına ulaştı. Karlılığımızı bir önceki yıla oranla 7 kat büyüttük. 2016 yılında 2.069.221 TL olan net karımız 2017 yılında 14.214.905 TL olarak gerçekleşti.Silverline Endüstri, bağlı ortaklıkları Silver Ankastre Mutfak Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Gümüş-Mak Endüstri ve Ticaret A.Ş.’yi devralarak birleşme sürecini tamamladı. Bu birleşme sonucunda karlılığımızı, operasyon kalite ve hızımızı arttırdık.

Teknoloji ve inovasyon bu sektörde büyümeyi sağlayan ve talebi arttıran en önemli kavram. Çevreci ve sürdürülebilir yaklaşımlarla üretim gerçekleştirerek global pazardaki konumumuzu her geçen gün güçlendiriyoruz.
2018 yılında özellikle yeni ürünlere ve markamıza yapacağımız yatırımlarla %15 büyümeyi hedefliyoruz. Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler rekabette öne çıktığımız pazarlar. Yeni hedef pazarlarımız Kuzey Amerika ve İngiltere olacak. Asya-Pasifik ve Latin Amerika pazarlara yönelik ürün geliştirme projelerimizi tamamladık ve satış hacmimizi bu bölgelerde arttıracağız. 2017 yılında Avrupa’da stratejik adımlar attık. İtalya'da Temsilcilik Ofisi açtık. Şubeleşerek buradaki varlığımızı güçlendireceğiz.
Turquality süreci ile daha da genişlettiğimiz dünya markası olma vizyonumuzu, global pazarlarda yaptığımız marka yatırımları, fuar organizasyonları, reklam faaliyetleri ile güçlendiriyoruz. Silverline markası ile bugün 29 ülkeye gerçekleştiğimiz ihracatımızı, 100 ülke ile 100 milyon dolara ulaştırmayı hedefliyoruz.
2017 de Bakanlık onaylı ARGE merkezi kurduk. ARGE yatırımlarımız büyüyerek devam edecek. Genç, dinamik ve yaratıcı AR-GE ekibimizle, havalandırma grubunda uzmanlaşarak bu alanda dünyada en iyi olmayı hedefliyoruz. Yenilikçi ve tasarım gücü yüksek tüketici ve çevre dostu ürünler geliştiriyoruz.
Fabrikada yer alan performans ve güvenlik laboratuvarımızda pazara öncü, katma değeri yüksek ürünler sunmak için ülkemizin önde gelen üniversiteleri ve TUBİTAK ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz.
Mutfak teknolojilerine yönelik dünyanın en prestijli fuarı kabul edilen Eurocucina’ya katılıyoruz. Türkiye’den sadece 2 markanın katılacağı fuarda geleceğin teknolojilerine yönelik yeni tasarımlarımızı sergileyeceğiz. İlk hibrit ürünümüz Flow-in’i geçen sene IFA’da tanıttık. Bu sene farklı modellerini piyasaya sunuyoruz. Bu yıl ayrıca akıllı mutfak projemizin ilk ürününün lansmanını gerçekleştirdik. Benzersiz faydaları olan bu ürünü ilk olarak Eurocucina’da sergileyeceğiz.
Rekabet gücümüzü arttırmak için yeni, inovatif ürünlerle sektörün ilklerinden olmak için çalışıyoruz. 2009 yılından bu yana dünyanın en prestijli kurumlarından aldığımız 115 uluslararası ödülle bu konudaki başarılarımızı tescilledik.
Bir dünya markası olma yolunda güçlü adımlarla ilerlerken dijital dönüşüm için önemli yatırımlar yapıyoruz. Odağında müşteri olan bu dönüşümü sadece teknolojimize değil iş süreçlerimize de yansıtıyoruz. Konusunda Türkiye’nin en büyük yapılanması olan “Yalın Enstitü” firması ile Yalın Dönüşüm projemizi başlattık.
Sürdürülebilir büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek için teknolojik gelişme ve işgücü yatırımlarımızı arttırdık. Dijital dönüşüm çağında her önemli karar, veri ve analitik uygulama ile desteklenmelidir. Bu anlamda en önemli yatırımlarımızdan birini yaparak SAP’nin devrim niteliğindeki ürünü S4 Hana kullanmaya başlıyoruz. Bu ürünü canlı ortamda kullanmaya başlayan ilk şirketiz. Bu ürün sayesinde verileri hızlı raporlamak ve analiz etmek, gerçekçi öngörüler yapmak şirketimiz için son derece önemli bir adım olacak.
Uzun zamandır robot ve sensör teknolojilerini kullanıyoruz. Otomasyon çalışmalarımızın bundan sonra da büyüyerek devam edecek. Bu kapsamda uluslararası projelerde de yer alıyoruz. Ar-Ge ve inovasyon projelerinin desteklendiği bir AB programı olan Horizon 2020 içerisinde dahil olduğumuz INCLUSIVE projesine Türkiye’den dahil olan tek kurum Silverline. Proje tamamlandığında üretim makine karmaşıklığı ve kullanıcı kabiliyetleri arasında giderek büyüyen boşluğun kapatılmasını sağlayan ara yüzler geliştirecek. Biz Silverline Endüstri olarak, INCLUSIVE projesine, “uygulamacı” olarak katılım gösteriyoruz.
Uzun ömürlü ve enerji tasarrufu yüksek ürünler ve teknolojiler geliştirilmeyi odağımıza aldık. Bu açıdan üretimimizde de ürünlerimizde de çevre ve teknolojik faktörlere dikkat ediyoruz. Tüm havalandırma grubu davlumbazlarımızda A, A+ ürünlere geçiş yaptık. Enerji kaynaklarını verimli kullanmanın gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miras olduğunu düşünüyoruz.
Ayrıca şirketimizin çevreci yaklaşımını gösteren önemli bir gelişme daha yaşadık. Geri dönüşümlü ambalajlarımızla yaptığımız katkı, ÇEVKO tarafından Yeşil Nokta ile tescillendi.
Merzifon tarım bölgesi iken, bir sanayi bölgesi olmasına büyük katkı sağladık. Merzifon’daki askeri hava alanının sivil havacılığa dönüşmesinde önemli katkılarımız oldu. 2017 yılında Amasya Gümrük Müdürlüğü’nün faaliyete geçmesini sağladık. Amasya’nın diğer üretici firmalarıyla, şehrin ve çevre bölgelerin ticari hayatını canlandırmak, ekonomisini güçlendirmek için yatırımların gerçekleşmesine öncülük ettik. Silverline ve diğer üretici firmaların tırları artık Amasya’dan direkt Avrupa’ya çıkış yapabiliyor. İthalatçı ve ihracatçı firmalara ciddi zaman tasarrufu sağlayacak Gümrük müdürlüğünün faaliyete geçmesinde önemli çabalarımız oldu. Amasya’nın sanayisi geliştikçe ülke ekonomisine katkımız büyüyecek.
Ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmek için projeler geliştiriyoruz. Silverline ailesi olarak, “biz” olmanın, bir olmanın ve birlikte güçlenmenin değerini biliyoruz. Doğduğumuz topraklarda yarattığımız değerlerle, insana yatırım yapmayı önceliklendiriyoruz. Yaptığımız etkinlik ve organizasyonlarla tüm çalışma arkadaşlarımızın hayatlarına dokunmayı, yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyoruz. Bölgede yarattığımız istihdam ve ekonomi odaklı katma değeri, sosyal unsurlarla birleştirerek, çalışanımız ve bölge halkımız için kaliteli yaşamın öncüsü olmak arzusundayız. Üstlendiğimiz misyon ile insanımıza ve bölgemize değer katmaya devam edeceğiz.
Silverline üretim gücü ve üstün teknolojisini, satış ve markalaşma yatırımları ile birleştirerek istikrarla büyümeye devam ediyor.
Geleceğine inanıyor ve kendimize güveniyoruz. Bizlere bu yolculuğumuzda destek olan hissedarlarımıza, hedeflerimizi paylaşan iş ortaklarımıza, bizlere göstermiş oldukları ilgi için müşterilerimize en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla
Mustafa Laçin

İletişim © 2010 - Silverline Edüstri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır ! İçerikler ve veriler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Ana Sayfa